Lato 2017. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

Home / Lato 2017. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

 

Wakacje 2017 – wybrane,  szczególnie przez nas polecane wyjazdy językowe dla dzieci i młodzieży za granicą.

Obozy językowe za granicą to doskonała okazja do nauki, wypoczynku oraz poznania nowych przyjaciół!

lato2016

Ellesmere, Anglia

Organizator: International House London

Termin: 5.07 – 9.08.2017. Cena: £1570 za dwa tygodnie. Wiek: 8 – 11 lat, 12 -17 lat.

Cena obejmuje: naukę języka angielskiego, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na terenie prestiżowej, prywatnej szkoły Ellesmere College, w wygodnych pokojach  2, 3 i 4 osobowych ze wspólnymi łazienkami. W ciągu tygodnia organizowana jest jedna wycieczka całodniowa i jedna wycieczka trwająca pół dnia.

Do wyboru są trzy opcje dotyczące nauki: Discover English dla dzieci od 8 do 11 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowe zajęcia plastyczne i sportowe), English Plus dla młodzieży od 12 do 17 lat (21 godzin języka angielskiego) lub English Active dla młodzieży od 12 do 17 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowo 6 godzin tenisa, jazdy konnej, piłki nożnej, golfa, pływania lub tańca).

International House London, która jest organizatorem wakacyjnych obozów języka angielskiego w Ellesmere to „flagowa” szkoła organizacji International House i jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Bazą dla obozu jest prestiżowa szkoła Ellesmere College. Budynek szkoły ma ponad 150 lat i charakeryzuje się niepowtarzalnym, „angielskim” wyglądem. W kompleksie Ellesmere College znajdują się nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy min. do Manchesteru, Liverpoolu, zamku Warwick, zamku Chirk. Nauczyciele prowadzący zajęcia mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Szkoła w Ellesmere jest jedną z flagowych placówek, w do której udają się osoby wybierające kursy językowe za granicą.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-ellesmere-anglia/

Bristol, Anglia

Organizator: International House Bristol

Nauka i zakwaterowanie w Clifton College

Termin: 4.07 – 15.08.2017. Cena: £1850 za dwa tygodnie. Wiek: 13 – 17 lat.

Cena obejmuje 12 lu 15 godzin nauki języka angielskiego tygodniowo (w zalezności od grupy wiekowej), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych na terenie Clifton College, codzienne dodatkowe zajęcia popołudniowe i wieczorne, wycieczki, transfer z i na  lotniska Heathrow i Bristol.

Kursy letnie w Bristolu odbywają się na terenie prywatnej, ekskluzywnej szkoły Clifton College, położonej w bezpiecznej i spokojnej dzielnicy Bristolu. Szkoła posiada basen i wiele innych ułatwień do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Nauka odbywa się według specjalnie opracowanego programu uwzględniającego zainteresowania młodzieży. W trakcie obozu oprócz lekcji języka angielskiego przewidziano wiele bardzo ciekawych zajęć pozalekcyjnych: sport, sztuka, zwiedzanie Bristolu, wycieczki do Londynu, Cardiff, Oxford i Warwick Castle. W ciągu tygodnia organizowana jest jedna wycieczka całodniowa i jedna wycieczka trwająca pół dnia. Możliwość wykupienia dodatkowych lekcji golfa lub tenisa.

Nauka w IH Bristol, zakwaterowanie u rodzin

Termin: 26.06 – 18.08.2017. Cena: £980 za dwa tygodnie. Wiek: 12 – 17 lat.

Cena obejmuje 15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych u rodzin w domach na terenie eleganckiej dzielnicy Bristolu Clifton. Nauka odbywa się w wydzielonej części szkoły IH Bristol. Po nauce w klasach organizowane są dodatkowe zajęcia popołudniowe i wieczorne (wycieczki, zwiedzanie, plastyka, sport, dyskoteki). W soboty odbywają się wycieczki całodniowe do Stonehenge, Wookey Hole Caves, Warwick Castle, Oxford i Londynu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zajęć z fotografii, dziennikarstwa lub teatru.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-bristol-anglia/

Belfast, Irlandia Północna

Organizator: International House Belfast

IH Belfast jest jedną z najlepszych szkół w Irlandii Północnej, która od wielu lat organizuje wakacyjne obozy językowe dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Młodzież ma do wyboru dwa rodzaje obozów, które różnią się lokalizacją i charakterem.  

Obóz językowy na terenie Share Activity Centre

Termin 1: 2.07 – 16.07.2017 ,  Termin 2: 16.07 – 30.07.2017 Cena: £1300 za dwa tygodnie. Wiek: od 12 do 16 lat.

Share Activity Centre do największy w Irlandii ośrodek sportowo – wypoczynkowy, umiejscowiony na południu Irlandii Północnej przy granicy z Republiką Irlandii. Położony jest nad brzegiem pięknego jeziora Upper Lough Erne, wśród lasów i natury. Głównym atutem obozu jest bardzo unikalny, integracyjny sposób nauki języka angielskiego. Polega on na tym, że grupy uczestników tworzone są (w odpowiednich proporcjach) z dzieci angielskich i obcokrajowców. Biorą one udział we wszystkich zajęciach razem co przekłada się na bardzo szybki wzrost umiejętności językowych. W czasie zajęć, oprócz trenerów/instruktorów grupom towarzyszą nauczyciele języka angielskiego, którzy na bieżąco objaśniają zawiłości językowe. Wieczorem dzieci uczestniczą w dwóch godzinach zajęć „w klasie”, które porządkują wiadomości nabyte w ciągu całego dnia. Zajęcia pozalekcyjne kładą nacisk na sporty wodne: żeglarstwo, kajaki, windsurfing, ale uczestnicy korzystają również z rowerów, boisk piłkarskich i basenu. Zajęcia sportowe prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a w przypadku żeglarstwa i kajakarstwa umożliwiają zdobycie oficjalnych „patentów”.

Cena obejmuje: 10 lekcji języka angielskiego tygodniowo plus naukę języka w trakcie zajęć pozalekcyjnych, zakwaterowanie na terenie Share Acivity Centre w pokojach 4 osobowych z łazienką, całodzienne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych (w tym jedna wycieczka całodniowa), transfer z lotnisk w Belfaście i Dublinie.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-belfast-irlandia-polnocna/

Wakacje w Belfaście na terenie Queens University

Termin: 2.07 – 30.07.2017

Cena: £1390 za dwa tygodnie, Wiek: od 12 do 17 lat, zakwaterowanie na terenie uniwersytetu

Cena: £1300 za dwa tygodnie, Wiek: od 12 do 17 lat, zakwaterowanie u rodzin

Queens University w Belfaście uznawany jest za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie. Oprócz nauki języka angielskiego program obozu zakłada wiele zajęc pozalekcyjnych (całodniowa wycieczka do Dublina, wycieczki po Belfaście i okolicach, sport, muzyka, muzea). Zakwaterowanie na terenie campusu uniwersyteckiego w pokojach jednoosobowych z łazienką lub u rodzin niedaleko od uniwersytetu. Na terenie kompleksu uniwersyteckiego możliwość korzystania z obiektów sportowych i biblioteki. Centralne położenie uniwersytetu pozwala na bardzo dobre poznanie wszystkich atrakcji Belfastu.

Cena obejmuje: 20 lekcji języka angielskiego tygodniowo, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wycieczki i zajecia pozalekcyjne, transfer z lotnisk w Belfaście.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-belfast-irlandia-polnocna/

San Diego, USA

Organizator: International House San Diego

IH San Diego organizuje co roku wakacyjne obozy językowe dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Uczestnictwo w tego typu wyjazdach pozwala na poprawę i rozwinięcie swoich możliwości językowych, poznanie amerykańskiego stylu życia, odpoczynek we wspaniałym klimacie Kalifornii i poznanie kolegów z całego świata.

Nauka w IH San Diego, zakwaterowanie u rodzin

Zakwaterowanie jest zorganizowane w pokojach dwuosobowych u sprawdzonych i starannie dobranych amerykańskich rodzin. Domy znajdują się w niedalekiej odległości od szkoły IH San Diego, gdzie w bardzo dobrze wyposażonych salach odbywa się nauka. Po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia: sport, zwiedzanie, wycieczki.

Termin: 25.06 – 12.08.2017. Cena: $2200 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, pełne wyżywienie w miejscu zamieszkania, transfer z lotniska, zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.

Nauka i zakwaterowanie na campusie Uniwerytetu Stanowego San Diego (SDSU)

Nauka i zakwaterowanie jest zorganizowane na campusie uniwersytetu SDSU w pokojach dwuosobowych. Teren campusu wyposażony jest we wszystko co jest niezbędne do nauki i wypoczynku: bibloteki, czytelnie, sale komputerowe, boiska, baseny itp. Po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia: sport, zabawy, zwiedzanie, wycieczki.

Termin: 2.07 – 12.08.2017. Cena: $3250 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, pełne wyżywienie w miejscu zamieszkania, transfer z lotniska, zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.
Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-san-diego-usa/

Newcastle, Anglia

Organizator: International House Newcastle

Termin: 11.06 – 6.08.2017. Cena: £1180 za dwa tygodnie. Wiek: 13 -17 lat.

Cena obejmuje: 15 lub 25 godzin zajęć z języka angielskiego tygodniowo (w tej samej cenie), codzienne, dodatkowe zajęcia popołudniowe (zwiedzanie, konkursy, plastyka, sport), trzy razy w tygodniu dodatkowe zajęcia wieczorne (zwiedzanie, spotkania przy muzyce, film), zakwaterowanie u rodzin z pełnym wyżywieniem, przewóz w obie strony z lotniska, bilety na lokalne środki transportu, wycieczki do Edynburga, York, Lake District, zwiedzanie zamków Northhumbrii.

Nauka języka angielskiego odbywa się na terenie bardzo dobrze wyposażonej szkoły IH Newcastle, od poniedziałku do piątku w wymiarze 3 lub 5 godzin lekcyjnych po 55 minut dziennie (15 lub 25 godzin tygodniowo). Zakwaterowanie u specjalnie dobranych rodzin w niedalekiej odległości od szkoły. Nasze

International House Newcastle, jako bardzo doświadczona szkoła, która od lat organizuje obozy językowe za granicą , zapewnia wszystkim uczestnikom kursów wakacyjnych najwyższy poziom nauczania i opieki. Młodzież ma możliwość całkowitego „zanurzenia” się w języku i na bieżąco wykorzystywania tego czego się nauczyła.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-newcastle-anglia/

Oxford, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 5.07 – 9.08.2017. Cena: £1950 za dwa tygodnie. Wiek: 12 -17 lat.

Cena obejmuje: 21 godzin języka angielskiego tygodniowo (opcja English Plus) lub 15 godzin języka angielskiego plus 6 godzin sportu, zajęć artystycznych, tańca lub fotografii (opcja English Active), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na campusie collegu St. Edward’s, w wygodnych pokojach 1, 2, 4 i 6 osobowych z łazienkami osobnymi lub wspólnymi. W ciągu dwóch tygodni organizowane są dwie wycieczki całodniowe i trzy wycieczki trwające pół dnia.

International House London, która jest organizatorem wakacyjnych obozów języka angielskiego w Oxfordzie to „flagowa” szkoła organizacji International House i jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Bazą dla obozu jest prestiżowa szkoła St. Edward’s. Historyczny budynek szkoły ma niepowtarzalny, „angielski” charakter. Znajdują się w nim nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy do Londynu, Bath, Greenwich.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-oxford-anglia/

Londyn, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 21.06 – 16.08.2017. Cena: £2100 za dwa tygodnie. Wiek: 14 -17 lat.

Cena obejmuje: 15 godzin języka angielskiego, zajęcia pozalekcyjne, wycieczki, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na campusie Uniwersytetu Westminster w pokojach  jednoosobowych z łazienkami. Co tydzień organizowana jest całodniowa wycieczka poza Londyn.

International House London, która jest organizatorem wakacyjnych obozów języka angielskiego w Londynie to „flagowa” szkoła organizacji International House i jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Bazą dla obozu jest położony w centrum Londynu campus Uniwersytetu Westminster w dzielnicy Marylebone. Znajdują się w nim nowoczesne sale lekcyjne i świetnie wyposażona stołówka. W czasie pobytu nacisk zostanie położony na naukę języka angielskiego poprzez poznawanie historii i tajemnic Londynu. Nauczyciele prowadzący zajęcia mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy do Oxfordu i Windsor..

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-london-wakacje-londyn/

Paradise Bay, Malta

Organizator: International House Malta.

Termin: 11.06 – 27.08.2017. Cena: €1680 (pobyt w czerwcu 2017), €1880 (pobyt w lipcu i sierpniu 2017)  za dwa tygodnie. Wiek: 8 – 12  lat, 13 – 16 lat.

Cena obejmuje: 20 lekcji angielskiego tygodniowo (po 45 minut), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w kompleksie wypoczynkowym Paradise Bay w pokojach 3 – 4 osobowych z łazienką, transfer z i na lotnisko, program zajęć kulturalno – sportowych.
Istnieje możliwość zorganizowania pobytu dla rodzica na terenie kompleksu, lub uczestnictwa rodzica w tym samym terminie w  zajęciach językowych dla dorosłych.

Paradise Bay Hotel Resort to kompleks wypoczynkowy w północnej części Malty z prywatną plażą, basenami, kortami tenisowymi i innymi ułatwieniami do uprawiania sportu. Na terenie ośrodka jest sklep i kawiarnia. W bliskiej odległości wiele innych plaż. Idealne miejsce do letniego wypoczynku. Nasze obozy językowe za granicą odbywają się w miesiącach letnich, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępne atrakcje.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-malta-gozo/

Dublin, Irlandia

Organizator: International House Dublin.

IH Dublin jest jedną z najlepszych szkół językowych w Irlandii. Działa od ponad 20 lat i co roku organizuje letnie obozy językowe dla dzici i młodzieży od 9 do 16 lat. 

Nauka w Sutton Park School, zakwaterowanie u rodzin

W czasie tego obozu nauka odbywa się na terenie elitarnej, prywatnej szkoły Sutton Park School z zakwaterowaniem u rodzin. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona we wszystko co niezbędne do nauki i wypoczynku. Zakwaterowanie u rodzin, dojazd do szkoły autobusem szkolnym.  Najwyższy poziom nauczania języka angielskiego i bardzo bogaty program zajęć pozalekcyjnych.

Termin: 26.06 – 11.08.2017. Cena: €1470 za dwa tygodnie.  Wiek: 9 – 16 lat.

Cena obejmuje: 20 godzin lekcyjnych (po 45 minut) języka angielskiego tygodniowo, zakwaterowanie u wyselekcjonowanych rodzin z pełnym wyżywieniem w pokoju dwuosobowym z innym uczestnikiem obozu (innej narodowości), dowóz do miejsca nauki prywatnym autobusem, popołudniowe zajęcia kulturalno/sportowe, jedna wycieczka całodniowa i jedna trwająca pół dnia w tygodniu.

Nauka i zakwaterowanie na terenie Wesley College

Wesley College to eksluzywna, prywatna szkoła z internatem, położona niedaleko centrum Dublina. Usytuowana wsród zieleni z wieloma miejscami do uprawiania sportu i odpoczynku.

Termin: 3.07 – 11.08.2017. Cena: €1750 za dwa tygodnie.  Wiek: 9 – 16 lat.

Cena obejmuje: 20 godzin lekcyjnych (po 45 minut) języka angielskiego tygodniowo, zakwaterowanie na pieknym kampusie Wesley College w pokojach 2 – 4 osobowych, popołudniowe i wieczorne zajęcia kulturalno/sportowo/rozrywkowe, jedna wycieczka całodniowa i dwie trwające pół dnia w tygodniu.

Więcej informacji: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-dublin-irlandia/

Vancouver, Kanada

Organizator: International House Vancouver

Obóz językowy na terenie campusu uniwersyteckiego UBC

Dzieci od 9 do 13 lat oraz młodzież od 14 do 17 lat mogą uczestniczyć w  wakacyjnym obozie językowym, gdzie zakwaterowanie i nauka odbywają się na terenie jednego z najlepszych uniwersytetów Ameryki Północnej  – The University of British Columbia (UBC). Campus jest wspaniale położony na półwyspie Point Gray Peninsula wśród zieleni i natury, otoczony oceanem  https://www.ubc.ca/our-campuses/vancouver .

Zakwaterowanie jest blisko sal wykładowych.  Młodzież może korzystać z sal gimnastycznych, boisk, basenów, sali komputerowej, darmowego Wi Fi. Po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia, na które składają się wyjścia do miasta, wycieczki, sport, dyskoteki itp.

Termin: 2.07 – 19.08.2017, Cena: CAD 3190 za dwa tygodnie (dzieci 9 – 13 lat), CAD 2990 za dwa tygodnie (młodzież 14 – 17 lat).

Cena obejmuje: 20 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, pełne wyżywienie na stołówce uniwersytetu, opieka 24h, transfer z lotniska, zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.

Więcej informacji: http://www.ihvancouver.com/young/juniorcamp_ubc.php

Broszura informacyjna: http://www.ihvancouver.com/Downloads/ihv-mainbrochure2015.pdf

Szczegółowy cennik (Dolary kanadyjskie):  https://www.ihvancouver.com/Downloads/ihvancvr_regform2017.pdf