Kursy językowe IH Florencja – Włochy

Home / Kursy językowe IH Florencja – Włochy
włoski we Włoszech Florencja

Włoski we Włoszech

od 17 roku życia

od €210 za tydzień

kursy całoroczne

Miasto

Bogata historia, wspaniałe zabytki oraz współczesny rozwój miasta czynią je jednym z najbardziej znanych miejsc na świecie. Współczesna Florencja jest centrum gospodarczym, bankowym i turystycznym. Florencja słynie jako centrum mody, a pochodzące stąd wyroby ze skóry są rozpoznawalne na całym świecie. Mimo swego ogromnego bogactwa i zróżnicowania Florencja, licząca niespełna 500 000 mieszkańców i otoczona malowniczymi toskańskimi wioskami, pozostaje miastem, w którym każdy szybko czuje się jak u siebie.

Szkoła

Szkoła została założona w 1982 roku. Znajduje się w samym sercu miasta w 17-wiecznym pałacu. Okna szkoły wychodzą na rzekę Arno i słynny most złotników Ponte Vecchio. Wszystkie klasy są klimatyzowane i bardzo dobrze wyposażone we wszystko co jest potrzebne do nauki języków obcych. IH Florencja to średniej wielkości szkoła, w której podczas sezonu letniego uczy się do 120/130 osób w klasach maksymalnie dwunastoosobowych. To wszystko pozawala nauczycielom na spersonalizowany kontakt z każdym z uczniów i daje możliwość, nawet początkującym, zdobycia w krótkim czasie rozeznania językowego ułatwiającego komunikowanie się w języku włoskim w codziennych sytuacjach.

Ceny, zakwaterowanie i inne informacje

Szkoła oferuje zakwaterowanie u rodzin, w akademikach, apartamentach i hotelach różnej kategorii. W szkole istnieje program zajęć pozalekcyjnych. Podczas każdego kursu, szkoła organizuje zwiedzanie z przewodnikiem muzeów, zabytków i miejsc o szczególnym znaczeniu historycznym i artystycznym; wycieczki do wielu znanych miejsc w pobliżu Florencji – Siena, Pisa, Lucca, Volterra, S. Gimignano i pięknych wzgórz Chianti. Ponadto w szkole są organizowane pokazy filmów, co jest doskonałym sposobem na naukę włoskiego i poznawanie tutejszego stylu życia. Podczas seansów kinowych wyświetlane są znane włoskie filmy, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i rockowej, balet, opery i teatr. Organizowane są wspólne wieczorne wyjścia do restauracji, dyskoteki, lub baru oraz zajęcia sportowe.
We wszystkich tych zajęciach dodatkowych uczniom towarzyszą nauczyciele lub inni pracownicy szkoły.

Od maja do października funkcjonuje filia szkoły położona na wyspie Elbie http://www.centrofiorenza.com/elba/default.asp

Cena za podstawowy kurs języka włoskiego za jeden tydzień (20 lekcji): ok. €210

Cena za pokój u rodziny ze śniadaniem za jeden tydzień: ok. €200

Strona internetowa IH Florencja:   http://www.centrofiorenza.com/default.asp

Informacje o kursach języka włoskiego http://www.centrofiorenza.com/intensive.asp

Informacje o zakwaterowaniu http://www.centrofiorenza.com/type.asp

Cennik kursów i zakwaterowania http://www.centrofiorenza.com/e-brochure/prices/2018/

Broszura informacyjna http://www.centrofiorenza.com/e-brochure/

Galerie zdjęć szkoły:

http://www.centrofiorenza.com/photogallery/photogallery.asp

Więcej informacji o mieście: http://pl.wikipedia.org/wiki/Florencja

Dostępne kursy w ramach wyjazdu

Szkoła oferuje kursy ogólne języka włoskiego, kursy indywidualne, kursy włoskiego biznesowego, kursy przygotowujące do egzaminów urzędowych z języka włoskiego, takich jak CILS, CELI, PLIDA, IT. Dodatkowo również kursy o tematyce kulinarnej i historycznej.

Od maja do października Istnieje możliwość nauki języka włoskiego w filii szkoły położonej na wyspie Elbie http://www.centrofiorenza.com/elba/default.asp

Galeria