Lato 2018. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

Home / Lato 2018. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

 

Wakacje 2018 – wybrane,  szczególnie przez nas polecane wyjazdy językowe dla dzieci i młodzieży za granicą.

Obozy językowe za granicą to doskonała okazja do nauki, wypoczynku oraz poznania nowych przyjaciół!

lato2016

Ellesmere, Anglia

Organizator: International House London

Termin: 4.07 – 8.08.2018. Cena: £1650 za dwa tygodnie. Wiek: 8 – 11 lat, 12 -17 lat.

Cena obejmuje: naukę języka angielskiego, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na terenie prestiżowej, prywatnej szkoły Ellesmere College, w wygodnych pokojach  2, 3 i 4 osobowych ze wspólnymi łazienkami. W ciągu tygodnia organizowana jest jedna wycieczka całodniowa i jedna wycieczka trwająca pół dnia.

Do wyboru są trzy opcje dotyczące nauki: Discover English dla dzieci od 8 do 11 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowe zajęcia plastyczne i sportowe), English Plus dla młodzieży od 12 do 17 lat (21 godzin języka angielskiego) lub English Active dla młodzieży od 12 do 17 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowo 6 godzin tenisa, jazdy konnej, piłki nożnej, golfa, pływania lub tańca).

International House London, która jest organizatorem wakacyjnych obozów języka angielskiego w Ellesmere to „flagowa” szkoła organizacji International House i jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Bazą dla obozu jest prestiżowa szkoła Ellesmere College. Budynek szkoły ma ponad 150 lat i charakeryzuje się niepowtarzalnym, „angielskim” wyglądem. W kompleksie Ellesmere College znajdują się nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy min. do Manchesteru, Liverpoolu, zamku Warwick, zamku Chirk. Nauczyciele prowadzący zajęcia mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Szkoła w Ellesmere jest jedną z flagowych placówek, w do której udają się osoby wybierające kursy językowe za granicą.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-ellesmere-anglia/

Bristol, Anglia

Organizator: International House Bristol

Nauka i zakwaterowanie w Clifton College

Termin: 10.07 – 21.08.2018. Cena: £2000 za dwa tygodnie. Wiek: 13 – 17 lat.

Cena obejmuje: 12 lub 15 godzin nauki języka angielskiego tygodniowo (w zależności od grupy wiekowej), pełne wyżywienie, nocleg w kilkuosobowych pokojach w obiekcie Clifton College, popołudniowe i wieczorne animacje, zwiedzanie, a także transport z i na lotnisko Heathrow i Bristol.

Letnie obozy językowe w Bristolu odbywają się na terenie prywatnej, ekskluzywnej szkoły Clifton College, położonej w bezpiecznej i spokojnej dzielnicy. Na terenie obiektu znajduje się basen oraz wiele innych udogodnień dla osób uprawiających dyscypliny sportowe. Harmonogram oraz metodyka zajęć zostały opracowane z uwzględnieniem zainteresowań młodzieży. Poza lekcjami języka angielskiego uczniowie mogą zaangażować się w zajęcia artystyczne lub krajoznawcze oraz zwiedzanie Bristolu, Londynu, Cardiff, Oxford czy Warwick Castle. W ciągu tygodnia organizowana jest jedna wycieczka całodniowa i jedna trwająca pół dnia. Chętni mogą zdecydować się też na wykupienie dodatkowych lekcji golfa lub tenisa.

Nauka w IH Bristol, zakwaterowanie u rodzin

Termin: 25.06 – 24.08.2018. Cena: £980 za dwa tygodnie. Wiek: 12 – 17 lat.

Cena obejmuje 15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych u rodzin w domach na terenie eleganckiej dzielnicy Bristolu Clifton. Nauka odbywa się w wydzielonej części szkoły IH Bristol. Po nauce w klasach organizowane są dodatkowe zajęcia popołudniowe i wieczorne (wycieczki, zwiedzanie, plastyka, sport, dyskoteki). W soboty odbywają się wycieczki całodniowe do Stonehenge, Wookey Hole Caves, Warwick Castle, Oxford i Londynu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zajęć z fotografii, dziennikarstwa lub teatru.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-bristol-anglia/

Belfast, Irlandia Północna

Organizator: International House Belfast

IH Belfast to jedna z wiodących placówek edukacyjnych, zlokalizowanych w Irlandii Północnej. Rokrocznie organizowane są w niej obozy językowe za granicą dedykowane młodzieży i dorosłym. Słuchacze mogą wybrać jeden z dwóch kursów, różniących się od siebie położeniem i charakterem.

Obóz językowy na terenie Share Activity Centre

Termin 1: 1.07 – 15.07.2018 ,  Termin 2: 15.07 – 29.07.2018 Cena: £1300 za dwa tygodnie. Wiek: od 12 do 16 lat.

Share Activity Centre należy do najbardziej rozbudowanych ośrodków rekreacyjnych południowej części Irlandii Północnej. Zlokalizowany jest w wyjątkowych okolicznościach natury, tuż obok pięknego jeziora Upper Lough Erne. Tym, co wyróżnia obóz na tle innych ofert jest innowacyjny system nauczania, polegający na integracji uczestników anglojęzycznych z obcokrajowcami, w określonej konfiguracji. Wspólny udział młodzieży we wszystkich lekcjach pozwala w czynieniu szybkich postępów w nauce. Program zajęć obejmuje zarówno towarzystwo instruktorów, jak i nauczycieli języka angielskiego. Ważnym elementem kursu są 2-godzinne ćwiczenia wieczorne, mające na celu usystematyzowanie i powtórzenie materiału przyswajanego w ciągu dnia. Animacje oraz aktywność pozalekcyjna to przede wszystkim uczestnictwo w sportach wodnych i grach drużynowych w towarzystwie trenerów. Dzięki ich obecności miłośnicy żeglarstwa i kajakarstwa mają szansę na zdobycie patentu.

Na podaną cenę wyjazdu składa się: 10 godzin lekcyjnych w tygodniu oraz nauka angielskiego w trakcie zajęć dodatkowych, nocleg w kwaterach 4-osobowych z łazienką, pełne wyżywienie, animacje i wycieczki, transport z lotnisk w Belfaście i Dublinie.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-belfast-irlandia-polnocna/

Wakacje w Belfaście na terenie Campbell College

Termin: 1.07 – 29.07.2018

Cena: £1390 za dwa tygodnie, Wiek: od 12 do 17 lat, zakwaterowanie na terenie szkoły

Cena: £1300 za dwa tygodnie, Wiek: od 12 do 17 lat, zakwaterowanie u rodzin

Campbell College w Belfaście należy do najlepszych szkół prywatnych w Irlandii. Poza nauką angielskiego harmonogram obozów językowych obejmuje wycieczki fakultatywne, gry zespołowe oraz animacje artystyczne. Słuchacze mogą wybierać pomiędzy zakwaterowaniem w kompleksie szkolnym lub u pobliskich rodzin goszczących. Do ich dyspozycji pozostają obiekty sportowe zlokalizowane na terenie kampusu oraz doskonale wyposażona biblioteka. Lokalizacja szkoły umożliwia łatwy dostęp do najciekawszych okolic Belfastu.

Cena kursu obejmuje: 20 godzin lekcyjnych angielskiego w tygodniu, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, zajęcia fakultatywne, animacje, zwiedzanie oraz transport z lotniska.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-belfast-irlandia-polnocna/

San Diego, USA

Organizator: International House San Diego

IH San Diego to stały organizator kursów dla młodzieży między 13 a 17 rokiem życia. Wakacyjne obozy językowe za granicą umożliwiają pogłębienie znajomości angielskiego oraz poznanie kultury Stanów Zjednoczonych. Słuchacze oprócz nauki mogą oddać się także zwiedzaniu, odpoczynkowi w kalifornijskim słońcu i integracji z mieszkańcami najciekawszych światowych metropolii.

Nauka w IH San Diego, zakwaterowanie u rodzin

Pobyt u okolicznych mieszkańców jest zaaranżowany w dwuosobowych pokojach udostępnionych przez zaprzyjaźnione rodziny. Ich lokalizacja znajduje się w bliskim towarzystwie IH San Diego – nowocześnie wyposażonej szkoły, w której uczniowie uczęszczają na zajęcia. Poza nimi przygotowano liczne atrakcje w postaci wycieczek, zwiedzania czy gier zespołowych.

Termin: 24.06 – 18.08.2018. Cena: $2300 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 godzin lekcyjnych języka angielskiego w tygodniu, pakiet wyżywienia, transport z lotniska oraz zajęcia fakultatywne i zwiedzanie.

Nauka i zakwaterowanie na campusie Uniwerytetu Stanowego San Diego (SDSU)

Kompleks uniwersytecki jest miejscem doskonale przystosowanym do nauki i aktywnego wypoczynku. Znajdują się tam biblioteki, sale komputerowe oraz udogodnienia w postaci obiektów sportowych. Wszystko to stwarza możliwości do organizacji licznych zajęć dodatkowych, dla miłośników kultury, sztuki czy sportu. Podczas pobytu do dyspozycji słuchaczy znajdują się przytulne pokoje dla dwóch osób.

Termin: 1.07 – 4.08.2018. Cena: $3300 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 lekcji języka angielskiego w tygodniu, pakiet posiłków transport z lotniska, wycieczki i animacje.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-san-diego-usa/

Newcastle, Anglia

Organizator: International House Newcastle

Termin: 17.06 – 12.08.2018. Cena: £1180 za dwa tygodnie. Wiek: 13 -17 lat.

W podaną kwotę kursu wliczone są: zajęcia z języka angielskiego w formacie 15 lub 25 godzin, codzienne animacje popołudniowe w postaci zwiedzania, konkursów, zajęć artystycznych i sportowych, dodatkowe atrakcje wieczorne 3 razy w tygodniu, nocleg i wyżywienie w domach lokalnych mieszkańców, transfer z i na lotnisko, bilety do przemieszczania się lokalną komunikacją miejską, wycieczki fakultatywne połączone ze zwiedzaniem.

Nauka języka angielskiego odbywa się na terenie bardzo dobrze wyposażonej szkoły IH Newcastle, od poniedziałku do piątku w wymiarze 3 lub 5 godzin lekcyjnych po 55 minut dziennie. Placówka ta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Cykliczne organizowane są w niej obozy językowe za granicą, wyróżniające się doskonałym poziomem nauczania oraz opiekuńczą kadrą nauczycielską. Warunki te sprzyjają swobodnemu przyswajaniu wiedzy oraz dają możliwość całkowitego zaangażowania się w anglojęzyczne dyskusje z rówieśnikami.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-newcastle-anglia/

Oxford, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 4.07 – 8.08.2018. Cena: £1990 za dwa tygodnie. Wiek: 12 -17 lat.

Cena obejmuje: 21 godzin języka angielskiego tygodniowo (opcja English Plus) lub pakiet 15 godzin języka angielskiego i 6 godzin sportu, zajęć artystycznych, tańca lub fotografii (opcja English Active); całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w campusie collegu St. Edward’s w wygodnych pokojach 1, 2, 4 i 6 osobowych z łazienkami osobnymi lub wspólnymi. Podczas 14-dniowego obozu językowego odbywają się 2 wycieczki trwające cały dzień oraz 3 po pół dnia.

IH London, która organizuje wakacyjne obozy językowe angielskiego w Oxfordzie to „flagowa” szkoła organizacji International House oraz czołowa placówka dydaktyczna w skali światowej. Bazą obozu jest prestiżowa szkoła St. Edward’s, której historyczny budynek zaaranżowano w iście angielskim stylu. Jego gmach posiada nowoczesne, doskonale wyposażone aule oraz obszary umożliwiające aktywność sportową w obrębie różnych dyscyplin. Nauczyciele prowadzący zajęcia posiadają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy do Londynu, Bath i Greenwich.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-oxford-anglia/

Paradise Bay, Malta

Organizator: International House Malta.

Termin: 9.06 – 19.08.2018. Cena: €1755 (pobyt w czerwcu 2018), €1910 (pobyt w lipcu i sierpniu 2018)  za dwa tygodnie. Wiek: 8 – 12  lat, 13 – 16 lat.

Cena obejmuje: 20 lekcji angielskiego tygodniowo (po 45 minut), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w kompleksie wypoczynkowym Paradise Bay w pokojach 3 – 4 osobowych z łazienką, transfer z i na lotnisko, program zajęć kulturalno – sportowych.
Istnieje możliwość zorganizowania pobytu dla rodzica na terenie kompleksu, lub uczestnictwa rodzica w tym samym terminie w  zajęciach językowych dla dorosłych.

Paradise Bay Hotel Resort to kompleks wypoczynkowy w północnej części Malty z prywatną plażą, basenami, kortami tenisowymi i innymi ułatwieniami do uprawiania sportu. Na terenie ośrodka jest sklep i kawiarnia. W bliskiej odległości wiele innych plaż. Idealne miejsce do letniego wypoczynku. Nasze obozy językowe za granicą odbywają się w miesiącach letnich, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępne atrakcje.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-malta-gozo/

Dublin, Irlandia

Organizator: International House Dublin.

IH Dublin należy do czołowych irlandzkich szkół językowych. Jej działalność trwa od ponad 20-stu lat i obejmuje między innymi rokroczne obozy językowe dla dzieci i młodzieży między 9 a 16 rokiem życia. Kursy odbywają się w dwóch lokalizacjach.

Nauka w Sutton Park School, zakwaterowanie u rodzin

Wybierając obóz z opcją zakwaterowania w domach okolicznych mieszkańców słuchacze docierają do szkoły Sutton Park autobusem. Obiekt ten jest prywatną, elitarną placówką, która wyróżnia się doskonałym wyposażeniem. Jej gmach stwarza dogodne warunki do edukacji, odpoczynku i integracji z pozostałymi uczestnikami. Harmonogram zajęć został przygotowany tak, by umożliwiać młodzieży intensywny rozwój oraz uczestnictwo w wielu interesujących aktywnościach pozalekcyjnych.

Termin: 25.06 – 27.07.2018. Cena: €1400 za dwa tygodnie.  Wiek: 9 – 16 lat.

Cena obejmuje: 15 godzin lekcyjnych języka angielskiego w tygodniu (każda po 60 minut), nocleg i posiłki w domach zaprzyjaźnionych mieszkańców, transport na miejsce zajęć szkolnym autobusem, animacje sportowe i kulturalne, jedną całodniową wycieczkę oraz drugą trwającą pół dnia.

Nauka i zakwaterowanie na terenie Wesley College

Obozy językowe w Dublinie, organizowane również na terenie Wesley College – prestiżowej, elitarnej szkoły z internetem, zlokalizowanej w okolicy samego serca miasta. Towarzystwo zieleni stwarza słuchaczom wiele możliwości do odpoczynku lub aktywnego spędzania czasu.

Termin: 25.06 – 27.07.2018. Cena: €1700 za dwa tygodnie.  Wiek: 9 – 16 lat.

Cena obejmuje: 15 lekcji angielskiego w tygodniu (60 minut każda), pobyt na terenie malowniczego kampusu szkoły w pokojach 2 – 4 osobowych, atrakcje pozalekcyjne w postaci zajęć sportowych, rozrywkowych i kulturalnych oraz wycieczek kilkugodzinnych oraz całodniowych.

Więcej informacji: https://www.wyjazdy-jezykowe.com/courses/ih-dublin-irlandia/

Vancouver, Kanada

Organizator: International House Vancouver

Obóz językowy na terenie campusu uniwersyteckiego UBC

Dzieci od 9 do 13 lat oraz młodzież od 14 do 17 lat mogą uczestniczyć w  wakacyjnym obozie językowym, gdzie zakwaterowanie i nauka odbywają się na terenie jednego z najlepszych uniwersytetów Ameryki Północnej  – The University of British Columbia (UBC). Campus jest wspaniale położony na półwyspie Point Gray Peninsula wśród zieleni i natury, otoczony oceanem  https://www.ubc.ca/our-campuses/vancouver .

Zakwaterowanie jest blisko sal wykładowych.  Młodzież może korzystać z sal gimnastycznych, boisk, basenów, sali komputerowej, darmowego Wi Fi. Po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia, na które składają się wyjścia do miasta, wycieczki, sport, dyskoteki itp.

Termin: 1.07 – 19.08.2018, Cena: CAD 3490 za dwa tygodnie (dzieci 9 – 13 lat), CAD 3290 za dwa tygodnie (młodzież 14 – 17 lat).

Cena obejmuje: 20 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, pełne wyżywienie na stołówce uniwersytetu, opieka 24h, transfer z lotniska, zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.

Więcej informacji: http://www.ihvancouver.com/young/juniorcamp_ubc.php

Broszura informacyjna: http://www.ihvancouver.com/Downloads/ihv-mainbrochure2015.pdf

Szczegółowy cennik (Dolary kanadyjskie):  https://www.ihvancouver.com/Downloads/ihvancvr_regform2017.pdf