Wakacyjne obozy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży

Home / Wakacyjne obozy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży

Wakacje 2024 – wybrane,  szczególnie przez nas polecane wyjazdy językowe dla dzieci i młodzieży za granicą.

Obozy językowe za granicą to doskonała okazja do nauki, wypoczynku oraz poznania nowych przyjaciół!

lato2016

Frensham, Anglia

Organizator: International House London

Termin: 10.07 – 14.08.2024
Cena:
Discover English Junior, Wiek: 8 – 11 lat, £1568 za jeden tydzień
Intensive English, English+, Wiek: 12 -17 lat, £1484 za jeden tydzień

Nauka i zakwaterowanie na campusie

Cena obejmuje: naukę języka angielskiego, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na terenie, tradycyjnej, prywatnej szkoły we Frensham, w wygodnych pokojach  1, 2, 3 i 4 osobowych ze wspólnymi łazienkami. W ciągu tygodnia organizowana jest jedna wycieczka całodniowa i jedna wycieczka trwająca pół dnia.

Do wyboru są trzy opcje dotyczące nauki: Discover English Junior dla dzieci od 8 do 11 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowe zajęcia plastyczne i sportowe), Intensive English dla młodzieży od 12 do 17 lat (21 godzin języka angielskiego) lub English+ dla młodzieży od 12 do 17 lat (15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo plus dodatkowo 6 godzin tenisa, piłki nożnej, golfa, pływania lub tańca).

International House London, która jest organizatorem wakacyjnych obozów języka angielskiego we Frensham to „flagowa” szkoła organizacji International House i jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Bazą dla obozu jest prestiżowa szkoła Frensham Heights.  Budynek szkoły ma ponad 100 lat i charakteryzuje się niepowtarzalnym, „angielskim” wyglądem. W kompleksie Frensham Heights znajdują się nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy min. do Londynu, Brighton,  Stonehenge i zamku Windsor. Nauczyciele prowadzący zajęcia mają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Szkoła we Frensham jest jedną z flagowych placówek, do której udają się osoby wybierające kursy językowe za granicą.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE WE FRENSHAM

Bristol, Anglia

Organizator: International House Bristol

Termin: 17.06 – 16.08.2024
Cena: £1360 za dwa tygodnie. Wiek: 14 – 17 lat.

Nauka w IH Bristol, zakwaterowanie u rodzin goszczących

Cena obejmuje 15 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych u rodzin w domach na terenie eleganckiej dzielnicy Bristolu Clifton. Nauka odbywa się w wydzielonej części szkoły IH Bristol. Po nauce w klasach organizowane są dodatkowe zajęcia popołudniowe i wieczorne (wycieczki, zwiedzanie, plastyka, sport, dyskoteki). W soboty odbywają się wycieczki całodniowe do Stonehenge, Wookey Hole Caves, Warwick Castle, Oxford i Londynu.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W BRISTOLU

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

Belfast, Irlandia Północna

Organizator: International House Belfast

IH Belfast to jedna z wiodących placówek edukacyjnych, zlokalizowanych w Irlandii Północnej. Rokrocznie organizowane są w niej obozy językowe za granicą dedykowane młodzieży i dorosłym. Słuchacze mogą wybrać jeden z dwóch kursów, różniących się od siebie położeniem i charakterem.

Obóz językowy na terenie Share Activiti Centre

Termin 1: 7.07 – 21.07.2024 ,  Termin 2: 21.07 – 4.08.2024
Cena: £1970 za dwa tygodnie. Wiek:12 – 16 lat.

Nauka i zakwaterowanie na terenie ośrodka

Share Activity Centre należy do najbardziej rozbudowanych ośrodków rekreacyjnych południowej części Irlandii Północnej. Zlokalizowany jest w wyjątkowych okolicznościach natury, tuż obok pięknego jeziora Upper Lough Erne. Tym, co wyróżnia obóz na tle innych ofert jest innowacyjny system nauczania, polegający na integracji uczestników anglojęzycznych z obcokrajowcami, w określonej konfiguracji. Wspólny udział młodzieży we wszystkich lekcjach pozwala w czynieniu szybkich postępów w nauce. Program zajęć obejmuje zarówno towarzystwo instruktorów, jak i nauczycieli języka angielskiego. Ważnym elementem kursu są 2-godzinne ćwiczenia wieczorne, mające na celu usystematyzowanie i powtórzenie materiału przyswajanego w ciągu dnia. Animacje oraz aktywność pozalekcyjna to przede wszystkim uczestnictwo w sportach wodnych i grach drużynowych w towarzystwie trenerów. Dzięki ich obecności miłośnicy żeglarstwa i kajakarstwa mają szansę na zdobycie patentu.

Na podaną cenę wyjazdu składa się: 10 godzin lekcyjnych w tygodniu oraz nauka angielskiego w trakcie zajęć dodatkowych, nocleg w kwaterach 4-osobowych z łazienką, pełne wyżywienie, animacje i wycieczki, transport z lotnisk w Belfaście i Dublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W SHARE ACTIVITY CENTRE

Obóz w Belfaście na terenie Campbell College

Termin: 30.06 – 27.07.2024
Cena: £1910 za dwa tygodnie, Wiek:12 – 17 lat

Nauka i zakwaterowanie na campusie

Campbell College w Belfaście należy do najlepszych szkół prywatnych w Irlandii. Poza nauką angielskiego harmonogram obozów językowych obejmuje wycieczki fakultatywne, gry zespołowe oraz animacje artystyczne. Słuchacze uczą się i są zakwaterowani na terenie campusu. Do ich dyspozycji pozostają obiekty sportowe zlokalizowane na terenie campusu oraz doskonale wyposażona biblioteka. Lokalizacja szkoły umożliwia łatwy dostęp do największych atrakcji Belfastu i okolic.

Cena kursu obejmuje: 20 lekcji języka angielskiego w tygodniu, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, zajęcia fakultatywne, wycieczki oraz transport z lotniska.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W BELFAŚCIE

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

Cambridge, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 10.07 – 7.08.2024
Cena:
Discover English, Wiek: 12 – 17 lat, £1646 za jeden tydzień
Intensive English, Wiek: 12 -17 lat, £1857 za jeden tydzień

Nauka i zakwaterowanie na campusie

Cena obejmuje: 21 godzin języka angielskiego tygodniowo (opcja Intensive English) lub 15 godzin języka angielskiego i dodatkowe zajęcia rekreacyjne (opcja Discover English), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na campusie collegu Murray Edwards College w pokojach 1 i 2 osobowych z łazienkami. Podczas 14-dniowego obozu językowego odbywają się 2 wycieczki trwające cały dzień oraz 2 po pół dnia.

IH London, która organizuje wakacyjne obozy językowe angielskiego w Cambridge, to „flagowa” szkoła organizacji International House oraz czołowa placówka dydaktyczna w skali światowej. Bazą obozu jest bardzo nowoczesny campus Murray Edwards College. Znajdują się w nim dobrze wyposażone sale do nauki oraz miejsca do uprawiania różnego rodzaju sportów. Nauczyciele prowadzący zajęcia posiadają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy do Londynu, Oxfordu i Zamku Warwick.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W CAMBRIDGE

London, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 30.06 – 11.08.2024
Cena:
English Explorer, Wiek: 12 – 17 lat, £1735 za jeden tydzień

Nauka i zakwaterowanie na campusie

Cena obejmuje: 15 godzin języka angielskiego tygodniowo, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w akademiku, w pokojach 1 osobowych ze wspólną łazienką, transfer z lotniska Heathrow. Podczas 7-dniowego pobytu przewidziana jest 1 wycieczka całodniowa (Oxford, Cambridge, Windsor, Bath)  i 5 wycieczek po pół dnia.

Oprócz obozów we Frensham, Cambridge i Oxford od niedawna szkoła IH London oferuje również obóz językowy w Londynie. Zakwaterowanie zorganizowane jest w akademiku bardzo blisko szkoły, w pokojach jednoosobowych, a zajęcia odbywają się w położonej w centrum Londynu, w Covent Garden, szkole International House London. Szkoła IH London, ze względu na poziom nauczania i standard wyposażenia, uznawana jest za jedną z najlepszych tego typu placówek na świecie. W czasie pobytu w Londynie, oprócz nauki, przewidziano wiele zajęć pozalekcyjnych i wycieczek.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W LONDYNIE

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

[/cmsmasters_text]

Newcastle/Durham, Anglia

Organizator: International House Newcastle

Nauka w IH Newcastle, zakwaterowanie u rodzin goszczących

Termin: 23.06 – 28.07.2024
Cena: £840 za jeden tydzień. Wiek: 12 -17 lat.

W podaną kwotę kursu wliczone są: 25 godzin lekcyjnych zajęć tygodniowo (15 godzin lekcji w klasie i 10 godzin zajęć edukacyjnych poza klasą), codzienne zajęcia popołudniowe i wieczorne, wycieczki, konkursy. Nocleg i wyżywienie u sprawdzonych rodzin goszczących. Dodatkowy koszt  transferu z lotniska w jedną stronę: £70

Nauka języka angielskiego odbywa się na terenie bardzo dobrze wyposażonej szkoły IH Newcastle, od poniedziałku do piątku w wymiarze  5 godzin lekcyjnych po 55 minut dziennie. Placówka ta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć. Cykliczne organizowane są w niej obozy językowe za granicą, wyróżniające się doskonałym poziomem nauczania oraz opiekuńczą kadrą nauczycielską. Warunki te sprzyjają swobodnemu przyswajaniu wiedzy oraz dają możliwość całkowitego zaangażowania się w anglojęzyczne dyskusje z rówieśnikami.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W NEWCASTLE

Obóz językowy w Durham, zakwaterowanie na campusie

Termin: 7.07 – 4.08.2024
Cena: £940 za jeden tydzień. Wiek: 8 -17 lat.

Nauka języka oraz zakwaterowanie zorganizowane jest w prestiżowej, prywatnej szkole DURHAM SCHOOL. Durham to malownicze, stare miasto w północnej Anglii. Jest tam wiele zabytków (zamek, katedra) wpisanych na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Nazywane jest “Cambridge Północy” . W ciągu tygodnia każde dziecko uczestniczy w 15 godzinach zajęć języka angielskiego w klasie i 10  dodatkowych godzinach  zajęć edukacyjnych.
Codzienne zajęcia popołudniowe i wieczorne, wycieczki, konkursy.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W DURHAM

Oxford, Anglia

Organizator: International House London.

Termin: 3.07 – 7.08.2024
Cena:
Discover English, Wiek: 12 – 17 lat, £1520 za jeden tydzień
Intensive English, English+, Wiek: 12 -17 lat, £1665 za jeden tydzień

Nauka i zakwaterowanie na campusie

Cena obejmuje: 21 godzin języka angielskiego tygodniowo (opcja Intensive English), 15 godzin języka angielskiego i 6 godzin sportu, zajęć artystycznych, tańca lub fotografii (opcja English+) lub 15 godzin języka angielskiego i dodatkowe, ogólne, ciekawe zajęcia pozalekcyjne (opcja Discover English); całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie na campusie collegu St. Edward’s w wygodnych pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych z łazienkami osobnymi lub wspólnymi. Podczas 14-dniowego obozu językowego odbywają się 2 wycieczki trwające cały dzień oraz 2 po pół dnia.

IH London, która organizuje wakacyjne obozy językowe angielskiego w Oxfordzie to „flagowa” szkoła organizacji International House oraz czołowa placówka dydaktyczna w skali światowej. Bazą obozu jest prestiżowa szkoła St. Edward’s, której historyczny budynek zaaranżowano w iście angielskim stylu. Jego gmach posiada nowoczesne, doskonale wyposażone aule oraz obszary umożliwiające aktywność sportową w obrębie różnych dyscyplin. Nauczyciele prowadzący zajęcia posiadają odpowiednie przygotowanie metodyczne. Są starannie dobierani, aby znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi. Wśród planowanych wycieczek są wyjazdy do Londynu, Bath i Greenwich.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W OXFORDZIE

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

Paradise Bay, Malta

Organizator: International House Malta.

Termin: 16.06 – 4.08.2024
Cena: €1150 (pobyt w czerwcu 2024), €1250 (pobyt w lipcu i sierpniu 2024)  za jeden tydzień
Wiek: 8 – 12  lat, 13 – 16 lat.

Nauka i zakwaterowanie na terenie campusu/ośrodka 4*

Cena obejmuje: 20 lekcji angielskiego tygodniowo (po 45 minut), całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w kompleksie wypoczynkowym Paradise Bay w pokojach 3 – 4 osobowych z łazienką, transfer z lotniska w obie strony, program zajęć pozalekcyjnych (wycieczki, sport).
Istnieje możliwość zorganizowania pobytu dla rodzica na terenie kompleksu, lub uczestnictwa rodzica w tym samym terminie, w  zajęciach językowych dla dorosłych.

Paradise Bay Hotel Resort to kompleks wypoczynkowy w północnej części Malty z prywatną plażą, basenami, kortami tenisowymi i innymi ułatwieniami do uprawiania sportu. Na terenie ośrodka jest sklep i kawiarnia. W bliskiej odległości wiele innych plaż. Idealne miejsce do letniego wypoczynku. Nasze obozy językowe za granicą odbywają się w miesiącach letnich, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępne atrakcje.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE NA MALCIE

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

Dublin/Cork, Irlandia

Organizator: International House Dublin.

Termin: 1.07 – 26.07.2024
Cena: €1220 za jeden tydzień (zakwaterowanie na campusie),  €1020 za jeden tydzień (zakwaterowanie u rodzin).
Wiek: 9 – 17 lat.

Nauka i zakwaterowanie na campusie lub u rodzin goszczących

Cena obejmuje: 15 lekcji angielskiego w tygodniu (60 minut każda), pobyt na terenie malowniczego kampusu Wesley College w pokojach 2 – 4 osobowych, atrakcje pozalekcyjne w postaci zajęć sportowych, rozrywkowych i kulturalnych oraz wycieczek całodniowych i trwających pół dnia. Obozy językowe w Dublinie, organizowane są na terenie Wesley College – prestiżowej, elitarnej szkoły z internatem, zlokalizowanej blisko centrum miasta. Towarzystwo zieleni stwarza słuchaczom wiele możliwości do odpoczynku lub aktywnego spędzania czasu.

Istnieje również możliwość uczestniczenia w obozach językowych z zakwaterowaniem na campusie lub u rodzin w pięknym mieście Cork na terenie University College Cork.

IH Dublin należy do czołowych irlandzkich szkół językowych. Działalność prowadzi od ponad 20-stu lat, a w jego ofercie są również wakacyjne obozy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 17 lat.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH W DUBLINIE I CORK

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024

San Diego, USA

Organizator: College of English Language

College of English Language (CEL) to stały organizator kursów dla młodzieży od 14 do 18 roku życia. Szkoła działa od 1981 roku.  Wakacyjne obozy językowe w Kalifornii organizowane przez CEL umożliwiają pogłębienie znajomości angielskiego oraz poznanie kultury Stanów Zjednoczonych.  Bardzo ciekawy program pobytu oraz  dużo odpoczynku w kalifornijskim słońcu. Dodatkowa możliwość nauki surfingu!

Nauka w CEL San Diego, zakwaterowanie u rodzin

Pobyt u okolicznych, sprawdzonych rodzin zorganizowany jest w dwuosobowych pokojach. Ich lokalizacja znajduje się w bliskiej odległości od CEL San Diego – nowocześnie wyposażonej szkoły, do której uczniowie uczęszczają na zajęcia. Poza lekcjami angielskiego przygotowano liczne atrakcje w postaci wycieczek, zwiedzania czy gier zespołowych.

Termin: 29.06 – 10.08.2024
Cena: $3300 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 godzin lekcyjnych języka angielskiego w tygodniu, pełne wyżywienie, zajęcia fakultatywne i wycieczki.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W CEL SAN DIEGO

Vancouver, Kanada

Organizator: International House Vancouver

Obóz językowy na terenie campusu uniwersyteckiego UBC

Młodzież w wieku od 13 do 17 lat może uczestniczyć w  wakacyjnym obozie językowym, gdzie zakwaterowanie i nauka odbywają się na terenie jednego z najlepszych uniwersytetów Ameryki Północnej  – The University of British Columbia (UBC). Campus jest wspaniale położony na półwyspie Point Gray Peninsula wśród zieleni i natury, otoczony oceanem  https://www.ubc.ca/our-campuses/vancouver .

Zakwaterowanie jest blisko sal wykładowych.  Młodzież może korzystać z sal gimnastycznych, boisk, basenów, sali komputerowej, darmowego Wi Fi. Po lekcjach organizowane są dodatkowe zajęcia, na które składają się wyjścia do miasta, wycieczki, sport, dyskoteki itp.

Termin: 25.06 – 12.08.2024
Cena: CAD 5900 za dwa tygodnie.

Cena obejmuje: 20 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, pełne wyżywienie na stołówce uniwersytetu, opieka 24h, transfer z lotniska, zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.

WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZIE W VANCOUVER

Zestawienie wszystkich ofert kursów/obozów językowych za granicą dla dzieci i młodzieży w roku 2024